CO ZAŽÍVÁME

Všechny projekty

 

Pěkně v teploučku výhně kovářské, v kožené zástěře, rukavicích a brýlích, a hlavně s obrovským kovářským kladivem v obou rukou, jsme bušili vší silou do doruda rozpáleného prutu železa, abychom z něj vykuli vlastní hřebík. A ono to jde. Je to námaha, ale ta se vyplatí. A co víc, krásný podzimní den, kouzelné prostředí náměšťského zámku, procházka...

Přesně tolik času měli dobrovolníci, k zapojení se do celostátní akce stejného názvu. Cílem bylo věnovat alespoň část z toho času mezi pátkem 15. a nedělí 17. října bohulibé činnosti ve prospěch druhým lidem nebo životnímu prostředí. Náš cíl byl jasný a tradiční. Aby se nám lépe v naší školičce pobývalo, uklidíme si ji kolem dokola. A úklid...

Na tomhle jménu by si leckdo polámal jazyk. Je totiž irsky nadpřirozené. Pravda, nebyl to zrovna kladný hrdina, možná se ho děti i trochu bály, ale to všechno k dobrému představení patří. A tohle představení bylo skutečně moc dobré a navíc výborně připravené herecké dílny, taže my už se dychtivě těšíme na další Polárku.

Dýňohraní

06.10.2021

Když se dýně začne barvit do žluta, oranžova a červena, znamená to, že už je připravená. Nač? Utrhnout a použít ji, jako ozdobu našich domovů nebo školních tříd. Buď jenom tak prostě, anebo ještě lépe, trochu ji vylepšit svými dekoračními dovednostmi. Tyhle svícínka v provedení čtvrťáků jsou opravdu zdařilé. Co říkáte?

Přišel k nám podzim. Trochu sluníčka, trochu deště a hlavně, teplotu jdou směrem dolů. Přiodějeme se tedy a vyrážíme do lesa na sběr přírodnin. Šišky, stromová kůra, plody suché i pukavé, všechno se nám hodí pro malé družinové tvoření.

byl našimi malými sportovci zahájen, ačkoli oficiální start soutěže je posunut až na začátek října. To už bychom toho ale moc nenaběhali, právě běhy byly prvními disciplínami, které jsme absolvovali, a neboť pravidla již známa jsou, tak jsme si tak trochu nadběhli, dokud ještě počasí přálo. A to taky přálo, sluníčko svítilo a nám se krásně běhalo a...

Bylo takové, jak to říct, poloslavnostní. Klíč od školy, který noví prvňáčci přebírali z rukou pana starosty, aby si jím symbolicky otevřeli dveře naší školy, potažmo ke vzdělání, leží symbolicky vedle testovacích sad na covid. Ty jsou připraveny pro den druhý, kdy prvňáčci budou muset testování podstoupit. Ostatní ročníky v rámci svých učeben...

Zápis dětí do první třídy se uskutečnit nemohl. Náhradní plán? Než škola vypukne setkáme se všichni společně, rodiče, děti i učitelé, na Dni pro prvňáčky. Trochu toho povídání na začátek a potom už zábava, dovednosti ... sedm splněných úkolů a sladká i praktická odměna pro každého. Těšíme se na Vás v lavicích první třídy.

Poslední foto

01.07.2021

páťáků. Naposledy pospolu na půdě rapotické školy při přebírání vysvědčení. Dále se jejich cesty rozdvojují - jedni směrem na Březník, druzí do zastávecké školy. Jejich soudržnost ilustruje i poslední obrázek, kresba Veroniky Strašákové.

Vše se v dobré obrátilo, školní pobyty byly povoleny a my mohli s chutí začít plánovat a poté uskutečnit náš tradiční pobyt na jedovské turistické základně. Podniknout akci JEDOV kolmo 2021. Počasí si s námi pohrávalo jako kočka s myší, tropická vedra přes den střídal silný vítr, lijáky a bouřky v noci. Vytopené stany a sušení spacáků stanařů, to...A CO TEĎ?

Podpořte naše úsilí