CO ZAŽÍVÁME

Všechny projekty

 

Anča nosí trenky ... Anča wears shorts, Petr se Šimonem mají rádi sukýnky ... Trocha zábavy v angličtině není na škodu, učení zážitkem je lepší, než jen memorovat words and phrases. Tak vzhůru do toho. Příště třeba domácí zvířata :-)

Divadelní představení "Kubula a Kuba Kubikula" sehrané na malé scéně Mahenova divadla v Brně se nám líbilo velmi. Obdivuhodný výkon herců a zejména velmi pěkné doprovodné písničky, tak lze představení charakterizovat. A malý medvěd Kubula byl opravdu k zulíbání, a těch blech co měl Jednu malou chybku to ale přece jen mělo. Neotevřeli nám bufet, prý...

Většina dětí (rodiče dvou si vyžádali jiný než společný termín) ucházejících se o místa v lavicích první třídy pro následující školní rok se dostavila do školy společně v sobotu šestého dubna. Složit svoji první školáckou zkoušku přišlo v tento den deset předškoláků v slavnostní a uvolněné náladě. Rodiče byli možná o vlásek neklidnější než jejich...

Klube se to ze skořápky, má to zobák, má to drápky ... Co je to? Velikonoce se blíží a trochu velikonoční dekorace se hodí. Šikovné ručky vyrobily malá schovávací kuřátka.

Jen se neutop!

11.03.2024

Nene, není se čeho bát. Na plavání jezdíme už od poloviny ledna, takže se ve vodě cítíme dosplova "jako ryba ve vodě." Tak to už si brzy příjdeme pro mokré vysvědčení.

Maminkám k jejich svátku vyrobíme hezké přáníčko a s pusinkou jim ho dáme. Ale svátek mají i babičky, tetičky ... zkrátka všechny ženy. Na nikoho nezapomeneme.

Odlišný jedinec ve skupině - tak se jmenuje preventivní program Střediska volného času Lužánky, na který se do Brna vydali třeťáci s páťáky. Během tříhodinové lekce byly děti postupně vtaženy do příběhu povídky R. Bradburyho Celé léto v jediném dni. Ocitli se v budoucnosti na planetě Venuši a stali se spolužáky dívky Margot - třídního outsidera....

Tradiční lyžopobyt s tradiční uvítací sprškou, ale jinak opět skvělá akce se skvělými lidmi - parťáky. A malí lyžníci? Malí lyžníci = velké pokroky. Pod Klobouk se nás tentokráte vlezlo čtyřicet a k tomu několik malých zvířátek ve vlasech některých. Už jsme jim ale domluvili :-) Taže za rok SKOL

Tři králové

07.01.2024

Třeťáci jako Tři králové - proč ne? Zvlášť, když je mezi nimi jeden Černý :) Společně s páťáky se seznámili s příběhem tří mudrců, vytvořili si kostýmy, naučili se písničku My tři králové a vyrazili do ostatních tříd na pochůzku. U Čtvrťáků si dokonce vysloužili sladkou odměnu.

Vzduchem se linoucí melodie vánočních písní z alba hvězd se mísí s vůní svařeného vína, svíček a čerstvě uvařené kávy. Slavnostní půlden ve škole začíná. Na jarmarku se právě prodalo prvních několik kousků vánočních ozdob, hosté se pomalu schází, žáci ve třídách si chystají kostýmy, ve čtyři hodiny vypukne to hlavní a nejočekávanější. Čtvrtá právě...A CO TEĎ?

Podpořte naše úsilí