CO ZAŽÍVÁME

Všechny projekty

 

Tři, dva, jedna ... Regionální olympiáda dětí a mládeže začala. Slavnostní zahájení proběhlo na náměšťském náměstí s velkou slávou za účasti stovky malých sportovců. Jen z Rapotic jich je do soutěží přihlášeno jedenadvacet. Přejeme mnoho zdaru, a kdyby to nevyšlo ... není přece důležité zvítězit, ale zúčastnit se.

Pochvala, i dík za skvělou reprezentaci školy, patří každému jednomu z našeho cyklotýmu ve složení Eliška Horáková, Matěj Hort, David Tesař a Šarlota Žaludová, který nás zastupoval v regionálním kole "Soutěže mladých cyklistů". Nejenom, že zvítězili a postupují do krajského kola této soutěže, ale Matěj Hort se stal navíc "Nejlepším soutěžícím"....

BRuNO BRNO

17.05.2022

Metat kozelce se dají ledaskde, ale v Brunu v Brně, což je super prolízačkový park plný skákadel, šplhadel, skluzavek, autodráh a také člunů v bazénu, tak tam to jde asi úplně nejlépe. Když už jsme u těch člunů na vodě, můžete si klidně střihnout i šipku do vody (JV). Je to sice trochu nad plán a sháněj potom suché oblečení,...

Na dopravní soutěž, která proběhne příští týden v Náměšti nad Oslavou, je třeba se řádně připravit. "Fáze jedna" již proběhla na dopravním hřišti v NnO a odtud vzešel předvýběr možných účastníků soutěže. Těmi budou pouze čtyři reprezentanti školy, dvě dívky a dva chlapci ze čtvrté a páté třídy. Jízdy zručnosti u sokolovny měly výběr zúžit. To se...

Pomni a nezapomeň ... paní vychovatelko! ... pravidelně odevzdávat družinový aparátek - fotoaparátek - ke stažení a následné publikaci fotografií pro ty, jež se na takové snímky těší. Nemůže se potom stát, že v jednom balíčku máme lyžaře, velikonoční kraslice a srdíčka pro maminky.

Ani tentokrát nás návštěva Hvězdárny a planetária Brno nezklamala! V sále zvaném digitárium se nám nad hlavami otevřela noční obloha. Pozorovali jsme souhvězdí viditelná právě na jaře nebo jsme se proletěli prstencem Saturnu. A pak už hurá na fantastickou cestu vesmírem! Na této cestě jsme se dozvěděli, jak se astronauti připravují na své povolání...

si v rámci prvoučné nauky a povídání si o přírodě některé přírodniny zplacatěli. S kamenem to sice nešlo, ač se někteří usilovně snažili, ale rostlinky se lisovat docela dobře dají. A tak vznikl malý třídní herbář.

a projevuje se to nejen na ospalých tvářičkách participantů, ale, a to, když ještě únava není tak velká, hlavně na družinové tvorbě. Kočičky už na nástěnkách krásně kvetou a čarodky už poletují v povětří.

je nechat se umučit, či jinak zemřít dříve, než stačila odvolat. Panovníci to měli možná o trochu snazší, ale jak kteří. Dějiny jsou rozhodně zajímavý obor a když už se o tom učit, proč si to i nenamalovat.

Pokroky ve výcviku přichází s každou lekcí. Od stylu dřevo na vodě ke stylu kámen na dno. Ale už i splývání a základní prvky jednotlivých stylů nám začínají jít. Hlavně se vody nebát, to je, oč tu běží!A CO TEĎ?

Podpořte naše úsilí