CO ZAŽÍVÁME

Všechny projekty

 

Ten krásný lesklý drátek, co vypadá jako zlatý, je ve skutečnosti měděný. To ale nebrání tomu, vyrobit si z něj nějaký pěkný šperk. A Keltové vymysleli nejen kalhoty, ale mnoho vzorů šperků je také jejich umem. My si ho trochu vypůjčili a nějaké ty šperky vyrobili. Do toho se ještě trochu učili a další činnosti prováděli.

Masopust ...

16.02.2021

... jak ho slavily jednotlivé třídy. Bohužel letos každý po svém. Zatímco distanční ročníky si mohly tak leda namalovat obrázek, my prezeční školáci jsme si to užili trochu víc, někdo tvořil a u někoho to vypadalo trochu jako karneval v Riu...

Fáčování

22.01.2021

Ne, že by šlo zrovna o záchrany životů, ale někdy se s tím začít musí a práce s obvazem čili fáčkem je i trochu zábava. Hlavně, že se při tom fáčování nikomu nic opravdového nepřihodilo :-)

... ve skupinkách se třídou potulující ... a ač někteří na korunce Baltazar či Melichar psáno měli, všichni to byli pěkní Kašpaři. A dary? Žádné nepřinesli. Jen sami jsou to pěkní dárečci. Jen hleďme na ně - Pavláč, Jardáč, Jonášáč ... .

... přejeme samozřejmě Vám všem. Malou předběžnou zkoušku na ten slavný den si zažily všechny třídy již v pátek 18. prosince. Každý ale, vzhledem k nutným kovidovým opatřením, po svém. Bylo to sice bez sněhové nadílky, ale užili jsme si ten jeden den fajnově. Koledy jsme zabroukali, trochu si připomněli tradice, stromečky svítily, cukroví mezi zuby...

... stačí je jen trochu vyděsit. Dnes si tedy čert svoji daň nevybral, nikoho neodnest, ačkoli to rozhodně v plánu měl. Snad ví, co dělá. Každopádně slibů bylo, co uhlí ve sklepě a zamrzlé tváře také rozhodně nezpůsobil chlad. Viléme, Hynku, Jarmilo, Jardo a Lukáši ... polepšete se! A teď už čerte pryč, těšíme se na Vánoce!

Stopy zimy ...

20.11.2020

... jsou již zcela patrné na každém kroku. Namrzlélístečky i celé stromy, Zmrzlá jablíčka na jabloni. I ta kaluž se proměnila v zrcátko ledu. Pozor ať neuklouznete, protože padnout na sedítko docela bolí.

Permonium

16.10.2020

... v Oslavanech, to je velký zážitek. Ale taky hodně poznání o tom, jak těžký byl život hornický. Počasí se zběsile změnilo a z předešlýche slunečných dní se stala deštivá nepohoda. Přesto, jak se zdá, si všihni "účastníci zájezdu" výlet poměrně dost užili. Tedy až na Šmona, jak vidno. To nejspíš proto, že na něm nezůstala nit suchá.

Spojení tří pojmů, které nenechají nikoho na pochybách o zaměření našeho putování na Vysočinu. Jak se žilo mnichům v klášteře, kde vařili pivo a kde chovali ryby, kdo byl Santini a jaké byly okolnosti vzniku kostela Jana Nepomuckého na Zelené hoře a další a další zajímavosti z úst našich průvodkyň ... A aby mluvení nebylo příliš, procházka...

...chaloupecká. Tedy špenátek z ní rozhodně jedlý byl. A chutný. Stejně jako pažitka česká i ta čínská, nashi a vlastně všechno, co rostlo ve vyvýšených záhonech na přířeční zahradě a v sadu centra ekologické výchovy U řeky v Třebíči. Krásné počasí, skvěle připravený program lektorek centra, spousta poučení a také zábavy ... to všechno rezultovalo...A CO TEĎ?

Podpořte naše úsilí