72 hodin ...

... pro lidi a přírodu... a pro přírodu, ale vlastně i pro lidi, aby tu přírodu měli hezkou a čistou, jsme přiložili ruce k dílu. Vzali jsem do nich hrábě a smetáky, motyčky a kbelíky a pytle na odpadky ... a šli tu naši přírodu kolem školy poškrábat na zádech a ušít jí nový šat - to ti větší, ti menší odlehčit s podpadkovými pytly lesům za sokolovnou od tíhy odpadků, které sem odhodia jiná lidská ruka! A taky bylo potřeba prověřit ty super herní prvky v lese.

 

Na Lipce ...

... tam bylo lipově, přímo libově. Středisko ekologické výchovy Jezirko u Soběšic, malý kousek za Brnem, které je odloučeným pracovištěm brněnského centa Lipka nabízí velmi mnoho zábavy a poučení, ktéréžto jsme si plnými doušky užívali jednoho krásného podzimního dne.

 

Polárka ... Enšpígl! Polárku jsme si už oblíbili. Podzimní návštěva tohoto kulturního stánku je příjemným zpestřením všedních dní, duchovním obohacením a ... možností jeden den se vyhnout sezení v lavicích. Ikdyž tomu jsme se tak docela nevyhnuli. Jenom tahle sedítka byla pěkně měkoučká, naducaná a naše zadečky byly v naprostém pohodlí. A hlavně, na jevišti se odehrávalo něco velice zábavného. Tentokráte to bylo představení Enšpígl. A po něm ještě následovala malá divadelní dílna. Fajn den. Tak teď už jet domů a dát si sladkou polárku z ledničky. Ale jenom malý kousek, ať nás krček nebolí.        další obrázky

.Sazku olympijský víceboj ... jsme začali díky krásnému počasí na fotbalovém hřišti běžeckými disciplínami - pětistovkou, šedesátkou a T - během. Soutěžení to bylo urputné o vyběhnutí si co nejlepších časů. Souboj s vrstevníky a také sám sebou. Únava i bolest, radost i štěstí. Dokonalá kombinace pocitů malých sportovců, kteří na hřišti zanechali duši. Speciální poděkování patří Aleši Kolaříkovi a Honzovi z hřiště za pomoc s přípravou tras i měřením časů.

Slavnostní zahájení školního roku 2018/2019 ... proběhlo v dobrém rozmaru a za účasti téměř všech, kterým to povinnost ukládá. Výjimky se našli, čímž zdravíme hochy Doležalovy a Marušku Brůžovou na prodloužené prázdniny a hlavně Elenku Ondráčkovou s přáním brzkého uzdravení. Zdá se, že touha po škole nebyla, s výjimkou prvňáčků, příliš silná, to se hned pozná. Komu by se taky chtělo, když prázdniny byly tak krásné a tak krátké :-)  A tak i ten poslední den prázdninový byl tak trochu zábavný, leč pod vlivem příchodu školy. Ono se totiž ...  

... malovalo na chodník 

Déšť, ten nepřjící živel, nejen zvyklal mnohé v účasti, ale akci i předčasně ukončil. Nevadí, tohle si někdy zopakujeme. A děkujeme paní Polehlové a paní Žaludové, že tuhle akci zorganizovaly.

 

Vítáme do školy nově nastupující žáky prvního ročníku

Michala Černého z Rapotic, Terezu Hanušovou z Lesního Jakubova, Elišku Horákovou z Rapotic, Lukáše Chadima z Rapotic, Antonína Chreptúna z Vysokých Popovic, Terezii Jeřábkovou z Rapotic, Jaroslava Kolesnikova z Rapotic, Barboru Mihalisko z Rapotic, Adama Navrátila z Rapotic, Antonína Neklapila z Lesního Jakubova, Elen Ondráčkovou z Rapotic, Natálii Osinovou z Rapotic, Theodora Piačku ze Sudic, Vojtu Rouse z Rapotic, Agátu Senciovou z Rapotic, Elišku Valachovou z Lesního Jakubova a Šarlotu Žaludovou z Rapotic.

Jedovem to všechno končí ... v pátek vysvědčení a dva měsíce vysněných, vytoužených prázdnin. Bude to fajn, ale Jedov byl taky fajn. Zábavné a důstojné rozloučení se školním rokem a odcházejícími páťáky. Trochu mokré, deštivé, zablácené rozloučení. Ale zábavné, veselé, tvořivé, akční a přitom letně líné. Takže sbohem páťáci, sbohem školní roku 2017/2018, uvidíme se zase v září v plné síle.

Jedov - den první   

Jedov - na minigolfu  

Jedov - den druhý   

Jedov - jasenické brody  

Jedov - vše další   

Jedov - vše po všem dalším   

Jedov - z jiného zdroje

Připravujeme

  • Dopravní výchova - teorie - 4. a 5. ročník - 22. října 2018
  • Bruslení v Náměšti nad Oslavou - 5., 12., 19. listopadu a 3. prosince
  • Deštné 2019 - lyžařský výcvikový kurz v Orlických horách - 2. - 6. ledna 2019
  • Sběr léčivých bylin, pomerančové a citronové kůry - probíhá
  • Sběr elektrozařízení, baterií a tonerů - probíhá

Novinky

Informace č. 4 - Zájmové kroužky 2018/19

09.09.2018 15:44
Informace č. 4 - Zájmové kroužky.pdf (621,9 kB)
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Šípkové parádnice ...

... téměř Růženky. Jak krásně ke kráse přijít díky přírodě a jejím plodům. 

 

Jablka v županu ...

... to je náramná pochoutka, i když župan nemáte. Hlavně, když ho má to jablíčko. Voňavý, křupavý a zlaťoučký.

 

Jablíčka se suší a kytky se motají

Že nerozumíš? Je to prostě prosté. Zatímco jedni během hodin pracovek krájí a suší jablečnou úrodu, druzí motají proužky barevného papíru a tvoří metodou quillingu prostorové květy.

 

Kaštánkové počítání ...

... písmen tvoření i výroba zvířátek. K čemu víc je ještě použít? No něco by se ještě určitě našlo, jen za hodinu se toho víc stihnout nedá.

 

Podzim ...

... svojí úrodou plodů přišel letos o něco dříve a umožnil nám tvořit. Co všechno se dá z přírodnin vyrobit? To vám poví druháci a třeťáci.

 

Družinoví stavitelé ...

... se pustili s vervou do staveb a věž zvící té babylonské byla na světě.

 

Páťácká trička ...

... jako vždy značí konec jednoho ročníku. Tak trochu jiná třída. Určitě jiní byli. Byli různorodí, byli pracovití i líní, ukáznění i zlobiví, veselí i posmutnělí ... dokázali ale, že postup výš jim plným právem náleží.