Pekelné seznamy ...

... jsou nejen mimořádně přesné, ale taky mimořádně nesmlouvavé, takže kdo si s PE...M zahrává, pohybuje se na velmi tenkém ledu. Naštěstí bývá anděl nedaleko a moudrý Mikuláš to obvykle nenechá dojít až TAM ... však víte kam ... No, rozhodně je co zlepšovat a napravovat, ale i jen pouhý příslib je určitě dobrý a druhá šance, ta se prostě dát musí.

 

Poprvé na bruslích

Tedy letos a se školou. Jinak už se leckdo sklouznout byl a mimo školní bruslení je to možné na náměšťském stadionu v rámci víkendových veřejných bruslení a úterních bruslení pro rodiče s dětmi. A je to paráda cítit, jak taje led pod noži bruslí... nebo taky pod zadkem v oteplovácích :-)

 

Strašit je baví ...

... a to zaručeně o hodně víc než matematika. V rámci helloweenského běsnění se zapojily všechny třídy, všichni žáci ... zkrátka všichni do téhleté duchařské divočiny. Někdo maskováním, někdo pečením dobrůtek, někdo výzdobou tříd a školy. Nic naplat, učit se ale musí i v běsných dobách, takže to mají zkrátka spočítané.

 

72 hodin ... pro lidi a přírodu... a pro přírodu, ale vlastně i pro lidi, aby tu přírodu měli hezkou a čistou, jsme přiložili ruce k dílu. Vzali jsem do nich hrábě a smetáky, motyčky a kbelíky a pytle na odpadky ... a šli tu naši přírodu kolem školy poškrábat na zádech a ušít jí nový šat - to ti větší, ti menší odlehčit s podpadkovými pytly

lesům za sokolovnou od tíhy odpadků, které sem odhodila jiná lidská ruka! A taky bylo potřeba prověřit ty super herní prvky v lese.

 

 

 

Na Lipce ... tam bylo lipově, přímo libově. Středisko ekologické výchovy Jezirko u Soběšic, malý kousek za Brnem, které je odloučeným pracovištěm brněnského centa Lipka nabízí velmi mnoho zábavy a poučení, ktéréžto jsme si plnými doušky užívali jednoho krásného podzimního dne.

Polárka ... Enšpígl! Polárku jsme si už oblíbili. Podzimní návštěva tohoto kulturního stánku je příjemným zpestřením všedních dní, duchovním obohacením a ... možností jeden den se vyhnout sezení v lavicích. Ikdyž tomu jsme se tak docela nevyhnuli. Jenom tahle sedítka byla pěkně měkoučká, naducaná a naše zadečky byly v naprostém pohodlí. A hlavně, na jevišti se odehrávalo něco velice zábavného. Tentokráte to bylo představení Enšpígl. A po něm ještě následovala malá divadelní dílna. Fajn den. Tak teď už jet domů a dát si sladkou polárku z ledničky. Ale jenom malý kousek, ať nás krček nebolí.        další obrázky

.Sazku olympijský víceboj ... jsme začali díky krásnému počasí na fotbalovém hřišti běžeckými disciplínami - pětistovkou, šedesátkou a T - během. Soutěžení to bylo urputné o vyběhnutí si co nejlepších časů. Souboj s vrstevníky a také sám sebou. Únava i bolest, radost i štěstí. Dokonalá kombinace pocitů malých sportovců, kteří na hřišti zanechali duši. Speciální poděkování patří Aleši Kolaříkovi a Honzovi z hřiště za pomoc s přípravou tras i měřením časů.

Slavnostní zahájení školního roku 2018/2019 ... proběhlo v dobrém rozmaru a za účasti téměř všech, kterým to povinnost ukládá. Výjimky se našli, čímž zdravíme hochy Doležalovy a Marušku Brůžovou na prodloužené prázdniny a hlavně Elenku Ondráčkovou s přáním brzkého uzdravení. Zdá se, že touha po škole nebyla, s výjimkou prvňáčků, příliš silná, to se hned pozná. Komu by se taky chtělo, když prázdniny byly tak krásné a tak krátké :-)  A tak i ten poslední den prázdninový byl tak trochu zábavný, leč pod vlivem příchodu školy. Ono se totiž ...  

... malovalo na chodník 

Déšť, ten nepřjící živel, nejen zvyklal mnohé v účasti, ale akci i předčasně ukončil. Nevadí, tohle si někdy zopakujeme. A děkujeme paní Polehlové a paní Žaludové, že tuhle akci zorganizovaly.

Připravujeme

  • Vánoční představení pro rodiče a veřejnost s jarmarkem - 15. prosince
  • Deštné 2019 - lyžařský výcvikový kurz v Orlických horách - 2. - 6. ledna 2019
  • Plavecký výcvik v Nové Vsi - březen: 15., 22., 29., duben: 5., 12., 26., květen: 3., 10., 17. 24. 
  • Jedov kolmo 2019 - 24. - 27. června 2019
  • Sběr léčivých bylin, pomerančové a citronové kůry - probíhá
  • Sběr elektrozařízení, baterií a tonerů - probíhá

Novinky

V této rubrice nejsou žádné články.

Dýňky ...

... pokroucené jako dýmky i ty pěkně kulaté jsme nazdobili pro radost sobě i druhým. Podzim je příložitost krásně si zatvořit. A tohle je KubaS :-)

 

Šípkové parádnice ...

... téměř Růženky. Jak krásně ke kráse přijít díky přírodě a jejím plodům. 

 

Jablka v županu ...

... to je náramná pochoutka, i když župan nemáte. Hlavně, když ho má to jablíčko. Voňavý, křupavý a zlaťoučký.

 

Jablíčka se suší a kytky se motají

Že nerozumíš? Je to prostě prosté. Zatímco jedni během hodin pracovek krájí a suší jablečnou úrodu, druzí motají proužky barevného papíru a tvoří metodou quillingu prostorové květy.

 

Kaštánkové počítání ...

... písmen tvoření i výroba zvířátek. K čemu víc je ještě použít? No něco by se ještě určitě našlo, jen za hodinu se toho víc stihnout nedá.

 

Podzim ...

... svojí úrodou plodů přišel letos o něco dříve a umožnil nám tvořit. Co všechno se dá z přírodnin vyrobit? To vám poví druháci a třeťáci.

 

Družinoví stavitelé ...

... se pustili s vervou do staveb a věž zvící té babylonské byla na světě.

Nový web

Pracuje se na novém vzhledu webových stránek. Líbí nebo nelíbí ... ?