Kapřík Metlík ...

... připlul na rtech autorského čtení spisovatele Jana Opatřila a moc nás tím svým mokrým vyprávěním potěšil. Následné povídání a diskuse o životě rybím a spisovatelském byly velmi příjemným pokračováním s věnováním a podpisy žákům, jako tou nejlepší tečkou celého dopoledne.

 

Žonglér ...

... Milan rád spolupracuje s publikem. "Kuchaři, jestli ten talíř rozbiješ, zaplatíš mi ho!" S tím vyrukoval na Šimona, kterému se roztřásla kolena, ale zvládl to a s talířem balancoval bez pádu. Další pomocníci přicházeli a byli vždy po zásluze odměněni zvížátky z balónků. Kouzlení, žonglování, ... zábava nebrala konce a nám tak hezky uplynul kus posledního předprázdninového, ale ještě stále školního, dne.

 

Masopust ...

 

... je důvod k bujarému veselí a ačkoliv kovboj na fotografii vypadá podezřele vážně, je to jen "poker face". Za minutu už tančil na stole a stetson vyhazoval až se stropu, stejně jako většina žáků, kteří nelenili a přišli do školy v přestrojení za kočky, piráty, Shreky, víly, čarodějky, čerty (s těmi nebyly žádné žerty), princezničky, roboty .... No bylo toho zkrátka hodně, co všechno se v ten den motalo po chodbách, tancovalo, muzicírovalo a taky se v maskách učilo.

 

DEŠTNÉ 2019 A tímto společným snímkem pomalu končil náš premiérový pobyt na lyžích v Deštném. Řekl bych, že nám tam bylo fajn, mnohému jsme se naučili a dost jsme si to tam užili. Je třeba dodat, že bez aktivní pomoci přítomných dospělých bychom to jen těžko zvládli tak pohodově. Patří jim za to všem velký dík. Jestli byl tenhle pobyt zde jediný nebo ho třeba hned za rok zopakujeme záleží jen na Vás. Za mě určitě ano, určitě!

foto J. Polehla        foto M. Neklapilová

V předvánočním lese ... jsme trávili jedny z posledních chvil letošního pobytu ve škole. Zvířátkům jsme dali štědrou výslužku pod odborným dohledem pana Bochníčka. Jablíčka, mrkev, pečivo, oves, seno, žaludy a kaštany - samé pochoutky. A sobě několik doušků čerstvého vzduchu do plic a pěknou trochu zmrzlou procházku. Po návratu nastal čas vánočních aktivit a ve třídách se rozproudilo vánoční besídkování s vánočními zvyky, cukrovím a dárečky.

Představení "Páni kluci" ... bylo tím posledním z krásně stráveného předvánočního odpoledne naplněného vystoupeními žáků školy i ukázek zájmových kroužků, které mohli přítomní návštěvníci shlédnout v sobotu patnáctého prosince. A protože program byl dlouhý, v přestávkách mezi programovými čísly i po ukončení kultury bylo možno nakoupit jarmareční zboží nebo se  občerstvit v bufetu U Lopaty.

Pekelné seznamy ... jsou nejen mimořádně přesné, ale taky mimořádně nesmlouvavé, takže kdo si s PE...M zahrává, pohybuje se na velmi tenkém ledu. Naštěstí bývá anděl nedaleko a moudrý Mikuláš to obvykle nenechá dojít až TAM ... však víte kam ... No, rozhodně je co zlepšovat a napravovat, ale i jen pouhý příslib je určitě dobrý a druhá šance, ta se prostě dát musí.

Poprvé na bruslích tedy letos a se školou. Jinak už se leckdo sklouznout byl a mimo školní bruslení je to možné na náměšťském stadionu v rámci víkendových veřejných bruslení a úterních bruslení pro rodiče s dětmi. A je to paráda cítit, jak taje led pod noži bruslí... nebo taky pod zadkem v oteplovácích :-)

Strašit je baví ... a to zaručeně o hodně víc než matematika. V rámci helloweenského běsnění se zapojily všechny třídy, všichni žáci ... zkrátka všichni do téhleté duchařské divočiny. Někdo maskováním, někdo pečením dobrůtek, někdo výzdobou tříd a školy. Nic naplat, učit se ale musí i v běsných dobách, takže to mají zkrátka spočítané.

72 hodin ... pro lidi a přírodu... a pro přírodu, ale vlastně i pro lidi, aby tu přírodu měli hezkou a čistou, jsme přiložili ruce k dílu. Vzali jsem do nich hrábě a smetáky, motyčky a kbelíky a pytle na odpadky ... a šli tu naši přírodu kolem školy poškrábat na zádech a ušít jí nový šat - to ti větší, ti menší odlehčit s podpadkovými pytly

lesům za sokolovnou od tíhy odpadků, které sem odhodila jiná lidská ruka! A taky bylo potřeba prověřit ty super herní prvky v lese.

 

 

 

Na Lipce ... tam bylo lipově, přímo libově. Středisko ekologické výchovy Jezirko u Soběšic, malý kousek za Brnem, které je odloučeným pracovištěm brněnského centa Lipka nabízí velmi mnoho zábavy a poučení, ktéréžto jsme si plnými doušky užívali jednoho krásného podzimního dne.

Polárka ... Enšpígl! Polárku jsme si už oblíbili. Podzimní návštěva tohoto kulturního stánku je příjemným zpestřením všedních dní, duchovním obohacením a ... možností jeden den se vyhnout sezení v lavicích. Ikdyž tomu jsme se tak docela nevyhnuli. Jenom tahle sedítka byla pěkně měkoučká, naducaná a naše zadečky byly v naprostém pohodlí. A hlavně, na jevišti se odehrávalo něco velice zábavného. Tentokráte to bylo představení Enšpígl. A po něm ještě následovala malá divadelní dílna. Fajn den. Tak teď už jet domů a dát si sladkou polárku z ledničky. Ale jenom malý kousek, ať nás krček nebolí.        další obrázky

.Sazku olympijský víceboj ... jsme začali díky krásnému počasí na fotbalovém hřišti běžeckými disciplínami - pětistovkou, šedesátkou a T - během. Soutěžení to bylo urputné o vyběhnutí si co nejlepších časů. Souboj s vrstevníky a také sám sebou. Únava i bolest, radost i štěstí. Dokonalá kombinace pocitů malých sportovců, kteří na hřišti zanechali duši. Speciální poděkování patří Aleši Kolaříkovi a Honzovi z hřiště za pomoc s přípravou tras i měřením časů.

Slavnostní zahájení školního roku 2018/2019 ... proběhlo v dobrém rozmaru a za účasti téměř všech, kterým to povinnost ukládá. Výjimky se našli, čímž zdravíme hochy Doležalovy a Marušku Brůžovou na prodloužené prázdniny a hlavně Elenku Ondráčkovou s přáním brzkého uzdravení. Zdá se, že touha po škole nebyla, s výjimkou prvňáčků, příliš silná, to se hned pozná. Komu by se taky chtělo, když prázdniny byly tak krásné a tak krátké :-)  A tak i ten poslední den prázdninový byl tak trochu zábavný, leč pod vlivem příchodu školy. Ono se totiž ...  

... malovalo na chodník 

Déšť, ten nepřjící živel, nejen zvyklal mnohé v účasti, ale akci i předčasně ukončil. Nevadí, tohle si někdy zopakujeme. A děkujeme paní Polehlové a paní Žaludové, že tuhle akci zorganizovaly.

Připravujeme

 • Komeťák Martin Dočekal - beseda s hráčem - datum bude upřesněno
 • Plavecký výcvik v Nové Vsi - březen: 22., 29., duben: 5., 12., 26., květen: 3., 10., 17. 24. 
 • Třebíč - památky UNESCO - 7. května
 • Dopravní výchova - nácvik a řidičské průkazy žákům 4. ročníku (účast také 5. ročník) - 16. května - ZŠ Husova Náměšť nad Oslavou
 • Dopravně cyklistická soutěž - regionální kolo - 24. května - ZŠ Husova Náměšť Nad Oslavou
 • Veveří - s programem Komedianti na káře - 7. června 
 • DOLNA 2019 - den přírody - 21. června
 • Jedov kolmo 2019 - 24. - 27. června
 • Sběr léčivých bylin, pomerančové a citronové kůry - probíhá
 • Sběr elektrozařízení, baterií a tonerů - probíhá
 • Deštné 2020 - lyžařský pobyt - 1. - 5. ledna 2020

Novinky

Informace č. 1 - Začátek školního roku 1819

30.08.2018 15:47
Informace č 1_Začátek roku 1819.pdf (245,4 kB)
<< 12 | 13 | 14 | 15 | 16

Splétané stromy

Zatímco v tropických lesích se liány proplétají tak nějak samy, my tomu všemu musíme, pro dosažení pěkného díla, značně pomoci. Ale výsledek stojí za to.

Vstávej semínko holala ...

... bude z tebe ... (znáte to). Přírodověda nění jen o teorii, ale i praxi. Takže praxujeme.

Zdravé zoubky

My ty naše mlíčňáčky hezky vyčistíme, aby ještě něco odkousaly. Máme na to nové kartáčky a pastičku z projektu "Zdravé zuby".

Čajovna

Cenu za největší léčivou krásku si z naší čajovny odnesla levandule, za nejvoňavější taktéž levandule a za nejchutnější překvapivě také levandule. Ve všech kategoriích levanduli dýchal na záda černý bez :)

Výstava paličkování

Tahleta děvčata jsou tak trochu na "paličky" ... a dokážou s nimi neuvěřitelné divy. Trpělivě sedávají každý pátek pod vedením paní Radové v učebně a paličky se jim v rukou jen míhají. Díla, která vznikají byla hodna veřejné prezentace na výstavě v Zastávce a děvčata se na ně jela pod vedením své lektorky podívat.  

Předmasopust

Blíží se období masopustních maškar a tak malá příprava malých je nabíledni ...

Prstopletení

Mohlo by se zdát, že je to léčebná terapie v ústavu docela jiného typu, nežli je ten školní, ale holky (i kluky) třeťáky to baví a pletou rekordní šňůry.

Exoti ...

... cké ovoce v bedýnkách k nám doputovalo od firmy Bovys, která nám zajišťuje produkty v rámci programu "Ovoce do škol". Trochu sladkého, trochu hořkého a trochu kyselého na ochutnání.

Na bobech ...

... to řádně sviští, kluci řvou a holky piští :-) a do děr se schovávají, křečci i ty polní myši.

Družinové ohlédnutí ...

... za tím, co se dělo v době nedávno minulé v malé družině. 

Dýňky ...

... pokroucené jako dýmky i ty pěkně kulaté jsme nazdobili pro radost sobě i druhým. Podzim je příložitost krásně si zatvořit. A tohle je KubaS :-)

Šípkové parádnice ...

... téměř Růženky. Jak krásně ke kráse přijít díky přírodě a jejím plodům.