Pozdravy z prázdnin

 

Jedovem to všechno končí ...

Jedov - den první   Jedov - na minigolfu   Jedov - den druhý   

 Jedov - jasenické brody  Jedov - vše další

Jedov - vše po všem dalším   Jedov - z jiného zdroje

... v pátek vysvědčení a ... dva měsíce vysněných, vytoužených prázdnin. Bude to fajn, ale Jedov byl taky fajn. Zábavné a důstojné rozloučení se školním rokem a odcházejícími páťáky. Trochu mokré, deštivé, zablácené rozloučení. Ale zábavné, veselé, tvořivé, akční a přitom letně líné. Takže sbohem páťáci, sbohem školní roku 2017/2018, uvidíme se zase v září v plné síle.

 

Lepší je se učit, než se utopit! A někdo to vidí zase naopak. Nicméně, rok se s rokem sejde a i tihle, zatím ještě junioři, poznají a uznají, že učit se je přece jenom lepší. Mají to zatím za sebou u nás. Jsme rádi, že jsme jim mohli dávat první roky vzdělání právě my a přejeme jim - Jožkovi Polehlovi, Frantovi Chreptúnovi, Veronice Apruzzese, Lukáši Jeřábkovi, Janu Bochníčkovi, Michaelu Kozákovi, Vojtovi Večeřovi, Tomáši Krčmovi, Janu Kopuletému, Daniele Svobodové, Tereze Jašové a Ondrovi Žaludovi - mnoho zdaru na školách dalších.

Budoucí školáci Těšíme se na ně. A jejich paní učitelky školkové na ně jistě budou často a rády vzpomínat. Krásné rozloučení s budoucími školáky spojené s jejich pasováním do této úctyhodné životní role už jen zdobí poslední červnové dny.

Dolňáci do tuctu krát ... Nebo-li, účastníci tradičního přírodovědně naučného bádání na lokalitě Dolna se letos vydali do těch míst již po dvanácté. Na rozdíl od loňské "sloty" počasí krásně vyšlo a cesta se tudíž proměnila v pohádkové putování lesem, loukou a kolem tůní, vše s poutavým a naučným výkladem o přírodě a životu v ní, se skvělými ukázkami fauny i flóry. A obzvlášť letošní živočišné úlovky stály za to - jeden ze střevlíků, jakožto první svého druhu na této lokalitě a hlavně to, pro nás pololaiky nejpoutavější a nejzajímavější - letošní odchyt a kroužkování ptáků. V sítích neuvízly jen obvyklé ptačí druhy jako sýkorky nebo krutihlavové, byl odchycen také brhlík a ten největší pytlík ukrýval opravdové překvapení - dalta černého. Velké poděkování patří všem, kteří pro nás tento den připravili. Jen škoda, že se odchytu nemohl letos zúčastnit taky ptáčkař Jarda, kterému tímto přejeme brzké uzdravení.

 

Óóó to Zóóó Brnóóó  Po ránu to moc dobře nevypadalo. Obloha pořádně zakaboněná, deštníky a pláštěnky v pohotovosti a posmutnělé tváře, že se asi výlet nezdaří. Opak byl pravdou. Ačkoli pršelo ještě po vstupu do zahrady, za hodinu už bylo po dešti a za další se sluníčko na nás už vesele smálo. A my zase na zvířecí svět kolem sebe. Zážitků bylo plno. Úžasně upravené zvířecí výběhy a pavilony a taky spousta lákadel pro nás děti. Průvanu v peněžence a přeplácaným pupkům se není co divit. Ale stálo to fakt za to. Uáááá!

foto 1        foto 2

Téměř doplaváno ...  je na plaveckém výcviku v Nové Vsi. Devět lekcí za námi, ta poslední zbývá na pátek 1. června. Den dětí na vodě. To je bezva. A co jsme se naučili? Každý něco od ... nebát se vody, splývat, potopit se do hloubky, uplavat kousek nebo kus několikerým plaveckým stylem ... zkrátka paráda a užitečná.

Doprvní výchova a soutěž mladých cyklistů ... proběhla ve středu 16. květa, to se všichni žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili v rámci dopravní výchovy jízd na dopravním hřišti v Náměšti nad Oslavou, resp. v pátek 18. května, 

kdy čtyřčlenné družstvo reprezentující školu nastoupilo nebo spíš nasedlo na kola a ve čyřech discíplínách - znalosti dopravních předpisů, zdravovědě, jízdě po dopravním hřišti a jízdě zručnosti  - srovnalo své síly, dovednosti a znalosti s družstvy okolních škol. 

A dopadlo to skvěle, takže gratulujeme Tereze Jašové, Daniele Svobodové, Honzovi Bochníčkovi a Ondrovi Žaludovi ke krásnému bronzovému umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

O tom, že "Náš dvůr má tajemství" ... už dobře víme z čatby stejnojmenné knížky Michaely Fišarové. A protože je to celkem napínavé a dětsky sympatické počteníčko, pozvali jsme si k nám paní spisovatelku přímo do školy, aby nám kousek přečetla sama a taky, aby si s námi popovídala o svých nových knížkách atak. Přišla, četla pěkně, ale možná ještě líp to šlo jejímu kolegovi, jinak profesnímu herci Miroslavu Reilovi. Četl, dupal, funěl, vrzal, a ten hlas ...To byla teda fak pecka :-) 

Co se děje? A jó, zapisujeme se ... takže to tady za hodinku sfouknem a od září sem budem chodit každý den s aktovkou na zádech. Tak to teda nějak říkal ten pán vepředu u tabule. Prý ředitel nebo co. No uvidím, jestli se mi bude chtít. Ale zdá se to tady dobrý, tak bych asi moh. Prý se naučím číst, psát a počítat a to se vyplatí ...!!! Takhle možná uvažoval nejeden budoucí prvňák v sobotu 7. dubna u zápisu. Byla to s nimi skvělá spolupráce a už se na všechny přijaté moc těšíme. 

Noc s Andersenem ...

... to byl vlastně i půlden tvořivých činností s četbou souvisejících. Tvořivé dílny nabízely zhotovit si čtenářské lampičky, záložky do knih a obaly, aby knihy byly v bezpečí. Stíhalo se všechno a hladce a výsledky stály za to. Následovala večeře ...

 

 

... a po ní hry, soutěže, zábava, vše v režii páťáků. A protože se jim to opravdu dařilo, šlo se spát až po půlnoci. 

 

 

... a nemusíš mít ani srdce zjihlé ... stačí mít chuť dát cihlu k cihle nebo "těsto do díže a upéct třeba chleba". Není to zas tak těžké, hlavně je to zábavné a když se práce daří a výsledek se dostaví, voňavé, křupavé a chutné potěšení můžeme nabídnou i v ostatních třídách.

Cirkus ve škole ... by se mohlo zdát, máme ve škole nejspíš denně. Ale ne takový, jako nám přivezl pan Navrátil. Ač se může zdát, že jeden člověk zmůže málo, on byl příkladem opaku. Kouzlil, žongloval, lasoval, dělal akrobatická čísla, až dech se tajil a když přiběhli jeho pejsci, to teprve začaly pořádné spiny. A tak bychom si přáli, aby se k nám zase za čas navrátil.

Víte, kde ... si spolu zatancují Nšoči, Karkulka a Shrek pod přísným dozorem ET mimozemšťana? Je to přece jasné. Masopustní maškary vpluly do školy a společně se veselily. A nejenom to, dokonce se maskované i učily a v případě některých gumáků to byl opravdu spocený výkon hodný odpuštění domácích úkolů.

Jiřík odvezl spanilé zlatovlasé panny ... ve svém Titanicu 2 panu králi, aby mu přidělal trochu starostí s výběrem. Stalo se tak hned potom, co zvířecí cirkus předvedl své poslední akrobatické číslo a těsně před tím, než drzý falešný vrchní vylákal na publiku obsah peněženek ... Jednoduše řečeno, sobota 16. prosince byl krásný den jako stvořený pro předvánoční vystoupení pro rodiče a blízké. Představení včetně tanečních vsuvek se mimořádně zdařila, jarmareční zboží šlo na dračku a v kantýně U Falešného vrchního se rozlilo mnoho pohárků svařeného vína, takže škola voněla trochu netradičně, ale to se přece jednou za rok smí a nebo dokonce musí. Děkujeme všem účastníkům a pomocníkům a těšíme se za rok.

Co čert nechtěl ... ?! No to je asi každému jasné, že nechtěl odejít s prázdnou. A tak smejčil, hledal, oňufával, škemral, hrozil, nadával, huhňal, houkal a výskal ... ale všechno marné, nikdo v jeho pytli neskončil. Totiž vlastně skončil, bylo jich pár, takových polohříšníků, kteří měli tu ruku a tu zase nohu v pytli, ale jenom na chvíli, aby si to zkusili a uvědomili si, že s peklem si není radno zahrávat.Ble, ble, ble, ble, bleee!

Bruslení ... moc pohybu někdy škodí ... tedy alespoň fotografiím. Proto se nediv, vážený čtenáři, potažmo prohlížeči obrázků, že jsou některé snímky, tedy většina z nich, tak trochu mázlé.

bruslení 1        bruslení 2

VIDA? No vida ... jak se dá parádně dozvídavě bavit. Půlden na poznání celého scienceparku a návštěvu pořadů rozhodně nestačí. Chce to zopakovat, nejlépe několikrát. Ale i tak velká paráda a skvělé zážitky. Nejprve 3D kino "Miniobři" a potom už samovolné poznávání všeho, co mě baví (myšleno pohledem každého jednotlivého dítěte), protože někdo má rád hudbu, někdo stroje, stroječky, hejblátka, někoho baví hrátky s vodou nebo plynem, někdo se rád sveze na kole na laně nataženém ve vzduchu ... někdo ... někdo ... a ... jak bylo řečeno, stihnout všechno se nedá. A závěr? Malé představení s pokusy, jako vědecká tečka. 

Česko sportuje - Olympijský víceboj - běhyJakožto účastníci projektu Česko sportuje plníme disciplíny olympijského víceboje a díky tomu, že říjnové sluníčko se na nás tolik usmívalo, bylo možno na hřišti splnit ještě teď na podzim tři běžecké disciplíny z tohoto cyklu - běh na 500 metrů, sprint na šedesát metrů a T- běh, což je takové pobíhání tam a zase zpátky do tvaru písmene T. Aby tělo bylo na vrcholné výkony připraveno, rozklusání, rozcvičení a průprava jsou nezbytností. Sportu zdar!

Připravujeme

  • Sběr léčivých bylin, pomerančové a citronové kůry - probíhá
  • Sběr elektrozařízení, baterií a tonerů - probíhá

Novinky

Informace č. 25 - Oběd bude

28.05.2018 07:54
Informace č. 25 - Oběd bude.pdf (692,8 kB)
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Nový web

Pracuje se na novém vzhledu webových stránek. Líbí nebo nelíbí ... ?

Anketa

Nový web

Líbí (24)
63%

Nelíbí (14)
37%

Celkový počet hlasů: 38

Co ještě zůstalo ukryto ...

... uvnitř foťáku? Celoroční dílka prvňáků a třeťáků - vlastoručně malované a psané kalendáře. 

 

Keramika u paní Sobotkové

Školní rok končí, výletů a možných únikovek přibývá. Jednou z nich bylo keramické tvoření v dílně paní Sobotkové v Lesním Jakubově.

 

Náměšťská knihovna ... 

... byla jenom jedním z cílů našeho malého náměšťského putování. Ale líbilo se nám v ní moc. A těch pěkných a zajímavých knížek. Jenže venku sluníčko a teplo k nevydržení, takže další program byl jasný, zmrzila a park ... a cestou ještě malé zastavení ve staré radnici na výstavě obrázků žáků ZUŠ.

 

Páťácká trička ...

... jako vždy značí konec jednoho ročníku. Tak trochu jiná třída. Určitě jiní byli. Byli různorodí, byli pracovití i líní, ukáznění i zlobiví, veselí i posmutnělí ... dokázali ale, že postup výš jim plným právem náleží. 

 

Ne moc snadno ...

... se želva po dně honí. Alespoň ta pravá. Keramické, ty se ani nehnou, a to je jejich výhoda, abychom si je mohli prohlédnout a trochu si s nimi pohrát.

 

Kozí mlsání ...

... jsme samosebou nesli sebou. Protože kozy jsou mlsné, byly to jen lahůdky nejvybranější - jablíčka, mrkvičky, suché rohlíčky. Nakonec ale kozy braly z rukou i lupeny natrhané kolem výběhu. A protože byl vcelku pěkný den, procházka do lesa a na houpačku se přímo nabízela.

 

Prevence dětských úrazů ...

... je důležité téma a čím dříve se o něm začíná hovořit, tím lépe. Pokud se věci ujme odbornice z Centra podpory veřejného zdraví, jako například u nás paní Lenka, potom ani resuscitace není pro druháky a třeťáky nic nemožného.

 

Bezpečně ... s policií

Dva projekty pro naše žáky přijel uskutečnit důstojný představitel Policie ČR. Starší si vyslechli něco o bezpečnosti na internetu, ti mladší zase o bezpečnosti při cestě do a ze školy a to nejen ve smyslu bezpečnosti dopravy ... 

 

Výtvarka

a krmítka pro ptáčky, aby zimu přežili ve zdraví.

 

Na šťavnaté pomelo ...

  

... nic jiného nemělo. Z ochutnávky exotů (exotického ovoce) bylo exoty (žáky toho dne masopustně maskovanými) to nejlépe hodnocené.

 

Stavitelé

Volnočasové aktivity - družinová stavba a její tvůrci.

 

MASKarY

Masopust se blíží a tak rozhodně malý družinový trénink v podobě soutěže masek neuškodí.

 

Na sněhu je hej

Taková eskymácká abeceda ... sáňkování, koulování a lov na medvěda.

 

Gajdy ...

... tedy vlastně dudy, mají zvláštní "hlas".

 

Tři králové ...

... přišli k nám ... v provedení malé divadelní scénky prvňáčků a třeťáků.