Aikido

Aikido (Aikidó) je  japonské  umění sebeobrany. Je založeno na myšlence neagresivity, rozvíjí cvičícího jedince po fyzické i psychické stránce.

Název je složen ze tří japonských znaků:

  • 合 – ai – harmonie
  • ki – energie
  • 道 – – cesta.

 

Oddíl aikido pod vedením manželů Tomkových využívá prostor tělocvičny naší školy ke svým pravidelným tréninkům. Mimo to pořádá semináře v obecní sokolovně. Členové oddílu se účastní i dalších seminářů a zkoušek v Brně i jinde.

 

  • Ing. Milan Tomek - tel. 731 532 755
  • tréninky - středa od 18.30 do 20.00 hodin

 

 

Aikido v Rapoticích

Ke cvičení aikida člověk nepotřebuje majetek, peníze, moc nebo postavení. Nebe je právě tam kde stojíte

a to je to místo kde Aikido cvičit.                                                                                               Morihei Ueshiba

 

Ahoj kluci a holky.

Jmenuji se Daniel Kozák a jsem držitelem pátého kyu, což je technický stupeň v aikidu. Rád bych vás seznámil s historií oddílu aikida stylu yoshinkan v Rapoticích a s mojí maličkostí.  Již odmala se mi líbily bojové sporty, proto jsem ani na chvíli nezaváhal, když se objevil na vývěsce naší školy leták, který sděloval, že se bude v Rapoticích konat výcvik aikida. Tréninik tohoto bojového sportu zde probíhá již několik let, obvykle jeden,  někdy i dva dny v týdnu.

Není to pro mě jen cvičení, ale setkávám se zde i se svými přáteli. A co mě na aikidu baví? Na tuhle otázku mám jednoduchou odpověď a tou je příjemně strávený večer s kamarády a zvyšování mé fyzické kondice. Nebudeme zde ale mluvit jen o mně. Náš sensey se jmenuje Milan a to je ta hlavní postava, bez které by aikido v Rapoticích nebylo. Náš mistr je držitelem prvního danu v aikidu. Náš mistr je na nás tvrdý, ale mnohému mě naučil, za což jsem mu vděčný a chovám k němu úctu. Díky němu se v Rapoticích také konají semináře s mezinárodní účastí. Když mluvím o mezinárodní účasti, tak zde byli kupříkladu naši kolegové z Polska a Anglie. Poslední takový seminář se konal v dubnu tohoto roku a já jsem na něm získal při zkoušce 5 kyu.  Pro názornost přikládám fotku z posledního semináře.

A co říci závěrem? Asi jen - sportu zdar a přijďte si s námi zacvičit.                    Dan

                                                                                                      

 

 

Technické stupně