Gravitace ...

... to je vám náramný fyzikální zákon. Například přitahuje naše zadky k dlažbě chodníku před brněnským planetáriem. A pročby ne? Venku je ještě krásně a čekání na objednaný program "Tajemství gravitace" si tak můžeme v pohodě ukrátit a přitom si trochu povídat. Až to začne, ten program, dozvíme se v něm spoustu nového dalšího o gravitaci = přitažlivosti zemské a to hodně hustým způsobem (poutavou formou). Bude to 3D film. Paráda!

 

72 hodin pro lidi a přírodu ...

... vyšlo to dobře. Počasí se umoudřilo a my mohli chutě popadnout hrábě, motyčky, škrabky, lopaty a smetáky a pod lehce šimrajícími paprsky podzimního sluníčka opečovat tu naši malou hezkou školičku rapotickou. Někdo vyložený pracant, někdo se chvíli hledal a nakonec i našel a někdo zjišťoval, kterým koncem smeták mete.  Zábava byla, pohyb na čerstvém vzduchu spojený s usilovnou prací utužuje tělo i ducha a hlavně ... neučilo se ... tak to je přece super. Kolečka kmitala, spoustu se jich navozilo na hromádku ... vlastně pořádnou hromadu. A aby taky ne, když na ni odřezané a odstříhané větve přidávala také paní Hortová, které děkujeme. 

 

Sazka olympijské víceběhání

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. A tak začal Aleš K. přípravu na běhání řádnou rozcvičkou a protažením. Tím běháním se myslí běh na 500 metrů, krátký běh šedesátimetrový a T - běh, vše na čas a bodovaně v rámci absolvování disciplín Sazka olympijského víceboje. Počásí přálo, nálady byla dobrá a tak byl druhý školní týden příjemně završen. Děkujeme za pomoc dobrovlníkům z řad rodičů a přátel školy.

 

... a tak jsme začali ... 

Kdopak to tu nedává pozor? Vlastně skoro nikdo!

... s tím rokem školním. Všichni se zjevně již nemohli dočkat a plni nových sil a odhodlání vkročili před osmou hodinou ranní do třídy (samosebou až na Marušku B., která si tradičně prázdniny protáhla), aby vyslechli hymnu, projevy, minikoncert starších žáků a hlevně uvítali naše nejmladší spolužáky, žáky prvního ročníku. Z důvodu GDPR jsou jejich jména řazena abecedně a fotografie v nahodilém pořadí. (Někdy je ta nahodilost neuvěřitelně nenahodilá :-))

Vítáme tě do řad školáků Julie Bínová, Elizabeth Černá, Petře Gavroni, Veroniko Hanušová, Nelo Ješinová, Lukáši Krejčí a Sabino Toczková. Ať se Vám ve škole daří a hlavně líbí.

 

... a ještě před tím ...

... přestože se sluníčko schovalo za mrak a ten si vyždímal mokrý kapesník, dostavilo se několik dětí, aby kresbičkou přivítalo začátek školy a prvňáčky.

 

Připravujeme

  • Sběr léčivých bylin, pomerančové a citronové kůry - probíhá
  • Sběr elektrozařízení, baterií a tonerů - probíhá
  • 72 hodin - úklid okolí školy - 11. října
  • Dopravní výchova - teorie 4. a 5. ročník - 11. října
  • Planetárium Brno - Tajemství gravitace - 15. října
  • Polárka Brno - divadelní představení Vinnetou - 21. října
  • Deštné 2020 - lyžařský pobyt - 1. - 5. ledna 2020
  • Kytara a loutna - výchovný koncert - 27. února 2020
  • Jedov 2020 - 23. - 26. června 2020

Novinky

Informace č. 6 - Deštné 2020

19.09.2019 19:39
Informace č. 6 - Deštné 2020.pdf (370,5 kB)
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Čte se i v lese ...

... a když je tak krásně a les láká, po čtení trochu dovádění.

 

Ilustrátoři 

Když rak skutečně vypadá jako rak a obrázek se zdařil tak, že ke skutečné ilustraci jmá hodně blízko. Tyhle ilustrátorské pokusy si vyskoušeli ti nejstarší ke "Dni knihy" (H. Ch. Andersen - narozen 2. dubna 1805) 

Velikonoce ...

... jsou veselé svátky a tak se i v družině zvesela slavilo a tvořilo.