Polárkový Vinnetou ... 

... přicválal na svém Ilči, jenomže v trochu jiném, nemájovském, podání hereckého souboru divadla Polárka. O dobrodružné, ale hlavně legrační chvilky neby při představení nouze a tak se všichni dost dobře bavili. A zábava pokračovala i po představení. To když herci divadla uspořádali pro děti hereckou dílnu. Hrálo se s vlastním tělem, s emocemi ... tak trochu divadelní školička.

 

 

Spalo se ve škole, ale před tím ...

než jsme ulehli do spacáků a usnuli spánkem spravedlivým , proběhly.

 

 

 

... tvořivé dílny a ...

tak jsme si docela pěkně zatvořili. V dílnách keramiky a enkaustiky vznikla nádherná díla a uspokojeni touto prací jsme se odpoledne vydali ku... 

 

 

 ... sázení stromků v lese ... protože ten malý brouček napáchal v lese velké škody, takže je lesu třeba trochu pomoci. Doubků a modřínů jsme tedy vysázeli velké množství a při té práci už jsme pomýšleli na  

 

 

 

... večerní párty!

A ta byla opravdu super. Užili jsme si tance a soutěží a do těch spacáků se lezlo až o půlnoci.  

 

 

 

První bruslák ... pro některé letos a pro některé dokonce v životě. Ale všechno je jednou poporvé. Pěkné svezení, kopec, teda spíš závěj srandy, mokré rukavice, oteplováky i punčocháče a natlučené zadeč.. (však víte). Ale skvělý pocit. :-) 

Gravitace ... to je vám náramný fyzikální zákon. Například přitahuje naše zadky k dlažbě chodníku před brněnským planetáriem. A pročby ne? Venku je ještě krásně a čekání na objednaný program "Tajemství gravitace" si tak můžeme v pohodě ukrátit a přitom si trochu povídat. Až to začne, ten program, dozvíme se v něm spoustu nového dalšího o gravitaci = přitažlivosti zemské a to hodně hustým způsobem (poutavou formou). Bude to 3D film. Paráda!

.72 hodin pro lidi a přírodu ... vyšlo to dobře. Počasí se umoudřilo a my mohli chutě popadnout hrábě, motyčky, škrabky, lopaty a smetáky a pod lehce šimrajícími paprsky podzimního sluníčka opečovat tu naši malou hezkou školičku rapotickou. Někdo vyložený pracant, někdo se chvíli hledal a nakonec i našel a někdo zjišťoval, kterým koncem smeták mete.  Zábava byla, pohyb na čerstvém vzduchu spojený s usilovnou prací utužuje tělo i ducha a hlavně ... neučilo se ... tak to je přece super. Kolečka kmitala, spoustu se jich navozilo na hromádku ... vlastně pořádnou hromadu. A aby taky ne, když na ni odřezané a odstříhané větve přidávala také paní Hortová, které děkujeme. 

Sazka olympijské víceběhání Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. A tak začal Aleš K. přípravu na běhání řádnou rozcvičkou a protažením. Tím běháním se myslí běh na 500 metrů, krátký běh šedesátimetrový a T - běh, vše na čas a bodovaně v rámci absolvování disciplín Sazka olympijského víceboje. Počásí přálo, nálady byla dobrá a tak byl druhý školní týden příjemně završen. Děkujeme za pomoc dobrovlníkům z řad rodičů a přátel školy.

... a tak jsme začali ... s tím rokem školním. Všichni se zjevně již nemohli dočkat a plni nových sil a odhodlání vkročili před osmou hodinou ranní do třídy (samosebou až na Marušku B., která si tradičně prázdniny protáhla), aby vyslechli hymnu, projevy, minikoncert starších žáků a hlevně uvítali naše nejmladší spolužáky, žáky prvního ročníku. Z důvodu GDPR jsou jejich jména řazena abecedně a fotografie v nahodilém pořadí. (Někdy je ta nahodilost neuvěřitelně nenahodilá :-))

Vítáme tě do řad školáků Julie Bínová, Elizabeth Černá, Petře Gavroni, Veroniko Hanušová, Nelo Ješinová, Lukáši Krejčí a Sabino Toczková. Ať se Vám ve škole daří a hlavně líbí.

.... a ještě před tím ... přestože se sluníčko schovalo za mrak a ten si vyždímal mokrý kapesník, dostavilo se několik dětí, aby kresbičkou přivítalo začátek školy a prvňáčky.

 

Připravujeme

  • Sběr léčivých bylin, pomerančové a citronové kůry - probíhá
  • Sběr elektrozařízení, baterií a tonerů - probíhá
  • Bruslení v Náměšti nad Oslavou - 28. listopadu a 12. prosinc
  • Vánoční divadelní představení pro rodiče i veřejnost - 14. prosince
  • Deštné 2020 - lyžařský pobyt - 1. - 5. ledna 2020
  • Bezpečně do školy a na ulici - prventivní program Policie ČR (1. - 3. roční)
  • Končím první stupeň, už si poradím a budu pomáhat - preventivní program Policie ČR (4. a 5. ročník)
  • Kytara a loutna - výchovný koncert - 27. února 2020
  • Jedov 2020 - 23. - 26. června 2020

Novinky

Informace č. 11 - Nácvik vánočního vystoupení

24.10.2019 08:00
Informace č. 11 - Nácvik vánočního vystoupení.pdf (126,5 kB)
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Loutkáři ...

... dokážou vytvořit loutky doslova jako živé. A ze všeho. Jde to i z papíru a je to docela jednoduché. Zkuste to taky.

 

Lego Robotics

Když postavíž robota a ještě ho můžeš ovládat pomocí tabletu, to se pak přímo nabízí dát si závod. A takový pro čtvrťáky uspořádala agentura Veselé kostky.

 

Sázení brambor a výcvik psů aneb rozloučení s babím létem ...

hrou v lese i na cvičišti, pečením brambor a jedlých kaštanů.

 

Druhy vět ...

... dobrány. Aby se nám z hlavy nevypařily, je třeba to zaznamenat a mít na očích. O to jsme se postarali a páteční pohodičku při tom měli.
 

Prvouka všemi smysly ...

... aby prsty, nos i jazýček nebyly ošizeny. A přitom se o ovoci a zelenině něco přiučíme v rámci učení prvoučného. 
 

Čte se i v lese ...

... a když je tak krásně a les láká, po čtení trochu dovádění.

 

Ilustrátoři 

Když rak skutečně vypadá jako rak a obrázek se zdařil tak, že ke skutečné ilustraci jmá hodně blízko. Tyhle ilustrátorské pokusy si vyskoušeli ti nejstarší ke "Dni knihy" (H. Ch. Andersen - narozen 2. dubna 1805) 

 

Velikonoce ...

... jsou veselé svátky a tak se i v družině zvesela slavilo a tvořilo.