Permonium ...

  

... v Oslavanech, to je velký zážitek. Ale taky hodně poznání o tom, jak těžký byl život hornický. Počasí se zběsile změnilo a z předešlýche slunečných dní se stala deštivá nepohoda. Přesto, jak se zdá, si všihni "účastníci zájezdu" výlet poměrně dost užili. Tedy až na Šmona, jak vidno. To nejspíš proto, že na něm nezůstala nit suchá.

 

Jedlá zahrada ...

...chaloupecká. Tedy špenátek z ní rozhodně jedlý byl. A chutný. Stejně jako pažitka česká i ta čínská, nashi a vlastně všechno, co rostlo ve vyvýšených záhonech na přířeční zahradě a v sadu centra ekologické výchovy U řeky v Třebíči. Krásné počasí, skvěle připravený program lektorek centra, spousta poučení a také zábavy ... to všechno rezultovalo krásný den.

 

Sazku olympijský víceboj ...

... jsme odstartovali na rapotickém fotbalovém hřišti běžeckými disciplínami - šedesátimetrovým během na rychlost, pětisetmetrovým během vytrvalostním a T-během na hbitost. Počasí vyšlo ideálně, sluníčko nás hřálo, ale nepálilo a ač bylo třeba zatnout síly k dosažení maximálních možných výsledků, běhavý den jsme si všichni dost užili. Děkujeme Alešovi K. nejen za perfektní rozcvičku, ale i další pomoc a všem dospělým přítomným za podporu. 

 

Slavnostně zahájeno ...

... ačkoliv tentokráte ve skromnějším formátu, neboť do školy vstupovaly pouze děti a jenom prvňáčci přišli v doprovodu rodičů. Nicméně vše ostatní, jako vždy v tento slavný den, proběhlo se vší parádou. Prvňáčky jsme přivítali důstojně a trocha toho deště na cestu domů nám dala vědět, že podzim už se blíží.

 

Den pro prvňáčky ...

... spolu s malováním na chodník pro všechny odhodlané žáky proběhl v neděli před vypuknutím nového školního roku. Účast byla hojná, jen od Hujerů přišlo dvacet lidí ... Ale vážně. Protože zápis se z objektivních příčin konat v řádném termínu nemohl,byla tato koncoprázdninová předškolní zábava pro prvňáčky i jejich rodiče možností se trochu blíž poznat.

Připravujeme

  • Žďár nad Sázavou - Zelená hora - památka UNESCO - 8. října
  • 72 hodin - úklidová akce okolí školy a obce - 15. - 16. října
  • Dopravní výchova - 5. listopadu (4. a 5.  a. ročník)

Novinky

V této rubrice nejsou žádné články.

Docela jsme se ...

 
.. už zaběhli a každá třída pracuje po svém. Zatímco jedni počítaj s novými pomůckami do matematiky,
 
druzí malují 
 
a dakší se vydali dobrodružně přes hlavní silnici až na náves ...
 

Lesní výsadek

tohoto roku první, jistě však ne poslední, za účelem prozkoumání lesa za sokolovnou nabídl prvňákům trochu akrobacie na hrazdě.